ردیاب های GPS برای بهبود ایمنی وسایل نقلیه الکتریکی

ردیاب های GPS برای بهبود ایمنی وسایل نقلیه الکتریکی

وسایل نقلیه الکتریکی در سراسر جهان محبوبیت زیادی را بدست آورده اند و مزایای بسیاری برای استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی وجود دارد که می توان به اقتصادی بودن سوخت و هزینه های عملیاتی پایین تر آن اشاره نمود. وسایل نقلیه الکتریکی بهتر از هر ماشین دیگری در بازار هستند زیرا علاوه بر تامین ایمنی رانندگی می توانند از دیدگاه محیط زیست نیز مفید واقع شوند.

سارقان به دلیل ارزش بالای فروش قطعات گران بهای این نوع ماشین ها بیشتر به دنبال ربودن آن ها هستند زیرا بر خلاف ماشین هایی که با سوخت های فسیلی کار می کنند برخی از مدل های ماشین های الکتریکی در طول زمان ارزش بیشتری پیدا کرده و برای سارقان مطلوب خواهند شد.

اما استفاده از ردیاب و GPS یکی از راه حل های موثر جهت کنترل نگرانی های ایمنی این نوع از ماشین ها به همراه برنامه ریزی مسیر و پیگیری دوره های تعمیر و نگه داری به شمار می آید.

دامنه ی رانندگی محدود یکی دیگر از مسائل مربوط به این نوع از ماشین هاست به طوری که باعث شده تا افرادی تمایل به خرید ماشین هایی با سوخت های فسیلی داشته باشند زیرا اگر در یک شهر بزرگ اروپایی و یا آمریکایی زندگی کنید پیدا کردن یک ایستگاه شارژ برای وسیله نقلیه ی خود آسان نخواهد بود.

برای حل این مشکل نیز دارندگان EV و یا همان ماشین های الکتریکی می توانند از قابلیت های ناوبری ردیاب های GPS برای بارگیری سوخت وسایل نقلیه ی خود استفاده کنند. نشانگر های نقشه و مناطق Geofence می توانند به عنوان یک هشدار و نوعی یادآور برای دارندگان این نوع از خودرو ها به شمار آمده و وسیله ی نقلیه را به سمت یک ایستگاه شارژ بکشانند به این ترتیب ماشین الکتریکی شما هرگز از باتری خالی نخواهد بود و شما می توانید بدون نگرانی به پیمودن مسافت خود بپردازید.

یکی دیگر از مزایای عظیم نصب ردیاب GPS برای صاحبان خودروهای الکتریکی، توانایی برنامه ریزی مسیر شماست. به خصوص برای سفرهای طولانی تر، شما باید مسیر خود را قبل از سفر برنامه ریزی کنید.

افراد با دسترسی به ردیاب می توانند مسیرهای قبلا گرفته شده را مشاهده کرده و مسیرهای بعدی خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنند. صاحبان ماشین های الکتریکی می توانند توسط  ردیاب GPS مسیرهای خود را اصلاح کرده تا کوتاه تر شوند و یا مسیر های کارآمد برای سفر های آینده را مشخص کنند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیـدترین محصولات

ارتباط از طریق واتساپ