کاربرد جی پی اس در کشاورزی

کاربرد جی پی اس در کشاورزی

وجود جی پی اس در صنعت کشاورزی باعث پیشرفت زمین های کشاورزی می شود در واقع با دستگاه های جی پی اس می توان ماشین آلات کشاورزی را ردیابی کرد و حتی می توان از امکان پیش بینی آب و هوا برای جلوگیری از بذرپاشی و سم پاشی در شرایط بد آب وهوا استفاده کرد در این مقاله شما با کاربرد جی پی اس در کشاورزی آشنا می شوید و متوجه می شوید که این فناوری چه کمکی به صنعت کشاورزی می کند و چگونه باعث بهره وری بیشتر زمین های کشاورزی می شود.

آنچه که در ذهن ما از فناوری جی پی اس تداعی شده است تنها مربوط به نقشه کشی با جی پی اس گارمین و ردیابی آنلاین خودرو می باشد اما شما باید بدانید که این فناوری تنها به این استفاده ها ختم نمی شود بلکه امروزه با استفاده از فناوری جی پی اس می توان زمین های کشاورزی را بارور تر کرد به این صورت که از روش های سنتی در کشت و برداشت زمین های کشاورزی دست کشید و به صورت پیشرفته از فناوری جی پی اس استفاده کرد. اگر بخواهیم کاربرد جی پی اس در کشاورزی را برای شما شرح دهیم متوجه می شوید که این فناوری چه اندازه برای کشاورزی مفید می باشد و با روش های سنتی خداحافظی خواهید کرد.

کاربرد جی پی اس در کشاورزی:

ردیابی کردن آنلاین:

شما با استفاده از ردیاب خودرو می توانید تمامی ماشین آلات کشاورزی چون تراکتور، کمپاین، بذرپاش و …. را ردیابی کنید و نصب این دستگاه باعث می شود که شما از موقعیت دقیق ماشین مطلع شوید و همین امر باعث جلوگیری از سرقت ماشین ها می شود زیرا تمامی ماشین های کشاورزی دارای قیمت های بالایی می باشد به طوری که برخی از آنها چون کمپاین را یک کشاورز نمی تواند بخرد و بعضی اوقات می بینیم که حتی کشاورز ماشین آلات کشاورزی را از شرکت های اجاره دهنده خودرو اجاره می کند پس حفظ مراقبت از ماشین ها مهم است. و در عین حال چنانچه ماشین به سرقت رود جای نگرانی نیست زیرا شما ریز حرکات ماشین را دارید و با مجهز کردن ماشین به ردیاب خودرو می توانید مدارک را به ماموران پلیس تحویل دهید و ماشین را پس بگیرید.

پیش بینی آب و هوا:

مسلما برای تمام شرکت های خدماتی پیش بینی آب و هوا مهم است چون باید بررسی شود که آیا در این شرایط آب و هوا می توان خدمت رسانی را انجام داد. حال شما می توانید از همین ویژگی در ردیاب خودرو برای کشاورزی استفاده کنید. زیرا اگر شما در شرایط جوی خوب آب و هوایی بذر بپاشید مسلما محصول بهتری را برداشت خواهید کرد پس مطلع بودن از وضعیت آب و هوایی برای کشاورزان مهم است که این ویژگی از کاربرد جی پی اس در کشاورزی می باشد.

نقشه برداری از زمین کشاورزی:

یکی دیگر از فواید استفاده از ردیاب جی پی اس در زمینه نقشه کشی زمین می باشد که نقشه برداری از زمین باعث می شود از میزان مسافت زمین مطلع بود و به صورت دقیق طول و عرض زمین کشاورزی خود را بدانید و حتی با استفاده از نقشه کشی که توسط جی پی اس گارمین صورت می گیرد می توانید محل آفت کش ها را به سم پاش ها اطلاع دهید. تا بتوانید با استفاده از هواپیماهای بذر پاش و بدون نیاز به نیروی کار زمین کشاورزی مورد نظر سم پاشی شود.

شما برای استفاده از ردیاب جی پی اس و ردیابی ماشین آلات کشاورزی خود می توانید از ردیاب خودرو مدل TS 700 و ردیاب آهنربایی شرکت پیام جی پی اس استفاده کنید تا از میزان سوخت مصرفی ماشین، ریز حرکات و توقف ها و همچنین موقعیت جغرافیایی ماشین مطلع شوید.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیـدترین محصولات

ارتباط از طریق واتساپ